Dowódcy synchronizują zegarki. Na most wbiec mamy bez względu na wszystko o godzinie 13:15...Bunkerkanonen am Albertkanal - 3,7 cm Pak w walce z bunkrami nad Kanałem AlbertaKalendarz imprez grupy[Rozmiar: 20611 bajtów]


Autorzy Autorzy Autorzy Bibliografia Marsze Galeria
[Rozmiar: 2610 bajtów]
Rekrutacja

stat4u


Rekrutacja

Rekrutacja to ocena kandydata oraz proces jego wszechstronnego przygotowania do wiarygodnego odwzorowania sylwetki frontowego Sturmpioniera zgodnie z najwyższymi standardami wypracowanymi w środowisku rekonstruktorów.


Podstawowe wymagania rekrutacyjne:
  • obywatelstwo polskie,
  • ukończenie 18 lat (jeżeli masz powyżej 16 lat a mniej niż 18, w uzasadnionych przypadkach, możemy zaoferować "służbę przygotowawczą"),
  • dostarczenie zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
  • przeczytanie co najmniej dwóch książek-wspomnień żołnierzy niemieckich z okresu drugiej wojny światowej.

Jak do nas dołączyć? Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się zostać rekrutem?

Rekrutację prowadzimy cały czas, z tym że najlepiej jest rozpocząć przygodę z rekonstrukcją pod koniec lata. W porze jesienno-zimowej jest mniej imprez, co umożliwia nam skupianie się na pracy wewnętrznej - szkolenia, podciągnięcia braków sprzętowych itd. Jest to zatem najlepszy czas by gruntowanie przygotować Ciebie do następnego sezonu. Stając się rekrutem będziesz już kojarzony z GRH Pionier 39. To znaczy, że identyfikujemy się z Tobą, obdarzamy Cię zaufaniem i liczymy na to samo. Pamiętaj, że będziesz z nami kojarzony przez cały czas, a nie tylko wtedy, gdy będziesz uczestniczył w naszych projektach. Zanim cokolwiek zrobisz, powiesz komuś czy wrzucisz na portalu społecznościowym, zastanów się czy to nie zaszkodzi grupie, jej poszczególnym członkom, czy też całej społeczności rekonstruktorów. Całe środowisko solidnie pracowało na to, by to, czym się zajmujemy, było społecznie akceptowane. Jest to szczególnie ważne, gdy rekonstruuje się tych złych, ale w dobrym celu.

Jak wygląda proces rekrutacyjny, co Cię czeka?

Przede wszystkim pamiętaj, że zależy nam na Tobie! Chcemy pomóc, a nie naciskać! Zaczynając przygodę z rekonstrukcją historyczną w GRH Pionier 39 nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy historycznej, nie musisz mieć własnego sprzętu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia w rekonstrukcji. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana. Wszystko co będzie potrzebne do rekonstrukcji zdążysz opanować w swoim tempie podczas okresu rekruckiego i przez cały ten czas będziesz mógł liczyć na nasze wsparcie.

Jako rekrut będziesz miał już możliwość uczestnictwa w projektach, które realizuje grupa m.in.:
- brania udziału w manewrach grupy (ćwiczenia na podstawie regulaminów II wojennych, wyrabianie sprawność poruszania się na rekonstrukcyjnym polu walki itd.)
- poszerzenia swojej wiedzy o historii, ekwipunku i umundurowaniu z II wojny światowej, saperach niemieckich, realiach frontowego życia oraz kulturze lat 30. i 40. XX w.
- w uznaniu zaangażowania i postępów możesz zostać dopuszczony do udziału w rekonstrukcjach/widowiskach batalistycznych, projektach historyczno-poznawczych i fotorekonstrukcjach.

Proces rekrutacyjny składa się z trzech etapów.

Etap I - poznajmy się

Gdy już nawiążesz z nami kontakt, umówimy się na spotkanie w miejscu dogodnym dla obu stron. Na spotkaniu odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Podczas niej ocenimy czy jesteś wystarczająco dojrzały emocjonalnie do zajęcia się rekonstrukcją historyczną żołnierza Wehrmachtu, która to formacja była przecież wroga nam Polakom. Ocenimy też Twoją wiedzę i wypytamy o umiejętności przydatne w rekonstrukcji/funkcjonowaniu grupy i poznamy Twoje oczekiwania względem GRH Pionier 39. Dzięki temu będziemy w stanie stwierdzić z jakiego poziomu startujesz dostosowując szkolenie do Twoich indywidualnych predyspozycji tak, by było ono dla Ciebie ciekawe. Po akceptacji przez Ciebie regulaminu, wypełnieniu krótkiego kwestionariusza wraz z oświadczeniem i okazaniu aktualnego odpisu o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (do uzyskania w Punktach Informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego przy sądach powszechnych) zarejestrujesz się na naszym forum. Od tego momentu stajesz się rekrutem. Witamy w GRH Pionier 39!

Etap II - okres rekrucki (minimum 6 miesięcy)

W tym momencie uzyskujesz stopień Pionier (saperski odpowiednik szeregowego).

Kompletowanie sprzętu
Teraz będziesz kompletował podstawowe elementy umundurowania i wyposażenia. Bardzo dbamy o zgodność naszych sylwetek z realiami historycznymi. Jeżeli nie masz dostatecznej wiedzy, nie ryzykuj zakupów na własną rękę! Łatwo o naciągaczy, a przedmioty, które są powszechnie akceptowane do rekonstrukcji w innych grupach u nas wcale akceptowane być nie muszą. Staramy się wyznaczać standardy, a nie za nimi nadążać. Dlatego każdy zakup przedmiotu, który chcesz używać do rekonstrukcji musi przejść akceptację osoby odpowiedzialnej w grupie za unifikację. Zdajemy sobie sprawę z tego, że podczas wojny nie zawsze w ramach oddziału wszystko było identyczne, musimy jednak przyjąć pewne podstawowe założenia, by prezentować się jak wojsko a nie przypadkowa zbieranina. Sporo przedmiotów zdołasz nabyć za naszym pośrednictwem oszczędzając dzięki zbiorowym zamówieniom i zniżkom wypracowanym przez nas u dostawców.

Szkolenia
Zanim rzucimy Ciebie do walki z czołgami, zdobywania przyczółków, torowania przejść w płotach kolczastych, szturmowania wrogich punktów umocnionych, dla własnego bezpieczeństwa musisz przejść gruntowne przeszkolenie. Zaczyna się ono od nauki teorii. Wszystkie materiały otrzymasz od nas. Są one opracowane po polsku bezpośrednio z oryginalnych niemieckich instrukcji i regulaminów. Następnie zaczniesz naukę musztry, postaw strzeleckich, rzucania granatem, zachowania się na polu walki i zasad bezpieczeństwa - słowem - wszystkiego, co gruntownie przygotuje Cię do bycia rekonstruktorem Sturmpioniere. Przy tej okazji osłuchasz się z komendami w języku niemieckim. Wystarczy kilka razy wziąć udział w ćwiczeniach i nauczyć się instynktownie reagować na komendy. Doświadczenie w modelarstwie, ASG/paintball, harcerstwie czy organizacjach takich jak "Strzelec" stanowi dodatkowy atut.

Etap III - egzamin podsumowujący okres rekrucki.

Naprawdę nie ma się czego bać! Nie będziemy od Ciebie żądli niczego, czego nie byłbyś w stanie opanować w trakcie okresu rekruckiego. Praktyka pokazuje, że zdawalność egzaminu jest prawie stuprocentowa. Bardzo nas to cieszy i stanowi dowód na to, że własną pracą i determinacją stajesz się rekonstruktorem w pełni tego słowa znaczeniu. Po odczytaniu rozkazu przez dowódcę stajesz się pełnoprawnym członkiem GRH Pionier 39. Tym samym otrzymujesz bierne i czynne prawa wyborcze oraz prawo do kształtowania grupy w każdym jej aspekcie, w granicach przewidzianych regulaminem.

Powodzenia!


Służba przygotowawcza

Jeżeli masz ukończone 16 lat, ale nie masz jeszcze osiemnastu, a chciałbyś zająć się rekonstrukcją historyczną to świetnie trafiłeś. W służbie przygotowawczej poznasz nowych kolegów w swoim wieku oraz będziesz nabierał niezbędnej wiedzy i umiejętności rekonstrukcyjnych pod okiem starszych Pioniere. Pamiętaj, że zależy nam na Tobie! Rekonstrukcja to hobby a nie szkoła.

Tryb przyjęcia do Grupy oraz status służby, zasadniczo nie różni się niczym od tego, dotyczącego rekrutów:

  • Rozpoczynamy od rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak ze względu na to, że jesteś osobą niepełnoletnią musisz stawić się z rodzicem/opiekunem prawnym. Będziesz też musiał przeczytać co najmniej dwie książki-wspomnienia żołnierzy niemieckich z okresu drugiej wojny światowej. Nie ma żadnych formalności, nie musisz niczego podpisywać.

  • Tak samo jak rekruci będziesz miał możliwość uczestniczenia w szkoleniach.

  • Pomożemy Ci z kompletowaniem umundurowania i ekwipunku. Pamiętaj, że zakup każdego przedmiotu, który chcesz używać do rekonstrukcji musi przejść akceptację osoby odpowiedzialnej w grupie za unifikację.

  • Chcesz wziąć udział z nami w rekonstrukcjach batalistycznych i innych naszych projektach? Nie ma przeszkód, jeżeli tylko skompletujesz tzw. minimum sprzętowe i ukończysz podstawowe szkolenia.

  • Kiedy już osiągniesz pełnoletniość otrzymasz status rekruta. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że koledzy którzy ze służby przygotowawczej stali się rekrutami bardzo szybko są dopuszczani do egzaminu podsumowującego okres rekrucki. Wszak wszystko co powinieneś umieć będziesz miał okazję przyswoić jeszcze podczas służby przygotowawczej.

  • Dopóki jesteś członkiem służby przygotowawczej nie musisz płacić składek.

Do zobaczenia w naszych szeregach!
Wśród bolszewików zapanowało zamieszanie. Miotacz ognia niósł do okopów śmierć...


3. Dywizja Pancerna została utworzona 15 października 1935 r. w Wünsdorf niedaleko Berlina. Nazywana była "Dywizją Niedźwiedzia"...Stalingrad - reportaż radiowy o walkach miejskich z września 1942 r. w .mp3!FmW 41 - powstanie, budowa, zastosowanieRakietnica Leuchtpistole LP-38


Śpiewnik saperski - ściągnij .mp3