Służba przygotowawcza

Jeżeli masz ukończone 16 lat, ale nie masz jeszcze 18tu, a chciałbyś zająć się rekonstrukcją historyczną to świetnie trafiłeś!

W służbie przygotowawczej poznasz nowych kolegów w swoim wieku oraz będziesz nabierał niezbędnej wiedzy i umiejętności rekonstrukcyjnych pod okiem starszych Pioniere. Pamiętaj, że zależy nam na Tobie! To ma być hobby a nie szkoła.

Tryb przyjęcia do Grupy oraz status służby, zasadniczo nie różni się niczym od tego, dotyczącego rekrutów:

  • Rozpoczynamy od rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak ze względu na to, że jesteś osobą niepełnoletnią musisz stawić się z rodzicem/opiekunem prawnym. Będziesz też musiał przeczytać co najmniej dwie książki-wspomnienia żołnierzy niemieckich z okresu drugiej wojny światowej.
  • Jak każdy rekrut będziesz miał możliwość uczestniczenia w szkoleniach.
  • Pomożemy Ci z kompletowaniem umundurowania i ekwipunku. Dzięki temu sprawnie przejdziesz etap kompletowania ekwipunku. Pamiętaj, że zakup każdego przedmiotu, który chcesz używać do rekonstrukcji musi przejść akceptację osoby odpowiedzialnej w grupie za unifikację.
  • Chcesz wziąć udział z nami w rekonstrukcjach batalistycznych i innych naszych projektach? Nie ma przeszkód, jeżeli tylko skompletujesz tzw. minimum sprzętowe i ukończysz podstawowe szkolenia.
  • Kiedy już osiągniesz pełnoletniość otrzymasz status rekruta. Nasze dotychczasowe doświadczenia wskazują, że koledzy którzy ze służby przygotowawczej stali się rekrutami bardzo szybko są dopuszczani do egzaminu podsumowującego okres rekrucki. Wszak wszystko co powinieneś umieć będziesz miał okazję przyswoić jeszcze podczas służby przygotowawczej.

    Do zobaczenia w naszych szeregach!